• PODSTRANICE

POSJET KREŠEVU PREDSTAVNIKA SAVEZA OPĆINA I GRADOVA F BiH

P1100567

S obzirom da je naša općina odnedavno postala članica Saveza općina i gradova Federacije BiH, predstavnici Saveza posjetili su našu općinu u četvrtak, 25.IV.2013., u sastavu: Zlata Turkić, viši suradnik za rad sa skupštinskim komisijama i institucijama vlasti, Dženita Kovačević, viši suradnik za financijska pitanja i Biserka Sarkanović, projektni menadžer „Projekta podrške jačanju Saveza općina i gradova F BiH“. Ispred Općine, sastanku su prisustvovali Zdravko Marijanović, savjetnik načelnika, tajnik Općine i Općinskog vijeća, Boso Bošnjak, te pomoćnice načelnika, Zlatica Kuliš, Ankica Tvrtković i Anita Uskoković. Razgovaralo se o poduzetim aktivnostima Saveza na jačanju uloge i položaja lokalne zajednice u društvu, te, u tom kontekstu, donesenim zakonima, kao i izmjenama i dopunama nekih kantonalnih i federalnih zakona, što bi trebalo (barem donekle) popraviti stanje lokalnih zajednica. Posebno je naglašeno teško stanje proračuna Općine Kreševo, ponajviše zbog nemogućnosti naplate (od nekih gospodarskih subjekata i institucija vlasti) naknade za korištenje državnih šuma te naknade po osnovu izdanih koncesijskih  dozvola. Razgovaralo se i o drugim temama, te iskazala spremnost da se o problemima naše općine upoznaju tijela i organi Saveza, kako bi se pronašla odgovarajuća rješenja. Također, dogovoreno je da Općina Kreševo pokrene inicijativu kod Saveza općina i gradova F BiH o svemu onom što može pomoći boljem funkcioniranju lokalne zajednice. Predstavnici Općine iskazali su zadovoljstvo današnjim posjetom te istakli nadu da će suradnja sa Savezom uskoro polučiti određene rezultate. 

P1100565
              

ZANIMLJIVOSTI IZ KREŠEVA

Kalendar događaja

Rujan 2020
N P U S Č P S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

FOTO GALERIJE

fotogalerije2017btn2

footer_logokresevoba.png

Općina Kreševo
FRA GRGE MARTIĆA 49
71260 KREŠEVO

+387 (0) 30 806 602
opcina@kresevo.ba

O KREŠEVU

Općina Kreševo nalazi se u Središnjoj Bosni u Srednjobosanskom Kantonu/Županiji, a zauzima prostor od 150 km2.Općina Kreševo graniči sa općinama: Kiseljak, Fojnica, Konjic i Hadžići.

VIŠE O KREŠEVU

fbicon.pnginicon.pngyticon.png

Copyright © 2017. Službene stranice Općine Kreševo. Design & development SIK computers

designer17.png