• PODSTRANICE

"VIVA škola filma" u Kreševu - dokumentarni film "Kreševo - neopisivo dok ga ne doživiš"

Trodnevno filmsko iskustvo, koje su učenici Srednje škole „Kreševo“, Edin Beganović, Monika Kraljević, Bernard Lukić, Karlo Miličević i Tarik Fatić, zajedno s učenicima Osnovne škole „Dr. Boris Ćorić“, Ajdinom Beganovićem i Rebekom Martinčević, doživjeli kroz filmsku radionicu „VIVA škola filma“, rezultiralo je uspješnim dokumentarnim ostvarenjem.
Viva 02„Kreševo – neopisivo dok ga ne doživiš“ je dokumentarni film koji ponovno, na jednostavan i zanimljiv način, potvrđuje neiscrpnu kreševsku kulturno-povijesnu baštinu.

Osim što su kreativno pretvorili svoje ideje u umjetničko ostvarenje i probudili svijest o važnosti timskog rada, učenici su višestruko obogatili svoje znanje o filmskoj umjetnosti, praktično usvojivši osnovne korake u izradi dokumentarnog filma, izradivši vlastiti scenarij, samostalno snimivši svaku scenu i obavivši cjelokupni tehnički posao uz stalnu koordinaciju profesionalnog tima „VIVA škola filma“ i profesora Kreše Bana koji je, uz pratnju i podršku, rado pružao i konstruktivne savjete pri rješavanju izazovnih filmskih zadataka.

Uspješno filmsko ostvarenje pružilo je našim učenicima i novu natjecateljsku priliku pa će svojim uratkom sudjelovati i na filmskom festivalu umjetničkih ostvarenja u oblasti dokumentarnog filma rađenog tehnikom filmskog ili video zapisa, „VIVA film festival“, u rujnu naredne godine, kada će film biti premijerno prikazan.

Realizaciju malog, ali vrijednog projekta su, uz obje naše škole, pomogli i kreševska podružnica HKD „Napredak“ te Općina Kreševo.
Viva 01Viva 06Viva 03Viva 04

IZBOR ZA NAJBOLJE DVORIŠTE

izborzanajdvoriste

JAVNI OGLASI I NATJEČAJI

NAČELNIK, SLUŽBE, VIJEĆE

ZANIMLJIVOSTI IZ KREŠEVA

Kalendar događaja

Lipanj 2020
N P U S Č P S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

FOTO GALERIJE

fotogalerije2017btn2

footer_logokresevoba.png

Općina Kreševo
FRA GRGE MARTIĆA 49
71260 KREŠEVO

+387 (0) 30 806 602
opcina@kresevo.ba

O KREŠEVU

Općina Kreševo nalazi se u Središnjoj Bosni u Srednjobosanskom Kantonu/Županiji, a zauzima prostor od 150 km2.Općina Kreševo graniči sa općinama: Kiseljak, Fojnica, Konjic i Hadžići.

VIŠE O KREŠEVU

fbicon.pnginicon.pngyticon.png

Copyright © 2017. Službene stranice Općine Kreševo. Design & development SIK computers

designer17.png